הבלוג של הילה

פרידה ראשונה מאמא- תמה חופשת הלידהלקראת פרידה משמעותית מהקטנטנים והחזרה לעבודה  הנה כמה תובנות,טיפים  והמלצות להתמודדות והסתגלות עם השינוי הצפוי:

* תתכוננו! גם אתם עצמכם .ן וגם תכינו אותם.ן

נכון הם קטנים וכאילו לא מבינים אבל אתן מבינות ! תדברו את הפרידה בקול רם. תספרו על זה סיפור, תדמיינו איך זה ייראה תדמיינו להם ולעצמכן.

* אין ״מושלם״ גם אמא לא מושלמת, אז בטח לא המטפלת . אבל יש מתאים, יש נכון, ואם בחרתן אז כנראה הרגשתן שהמקום בו ילדכן יבלה את שעות היום הוא מתאים ונכון לכם ולו. תזכרו את זה כשאתן יוצאות החוצה זה בעיקר יעזור לכן להתמודד. 

*הדרגתיות- לא בבת אחת! תגיעו תשבו תרגישו את הילד תרגישו את המקום תרגישו את עצמכן. לא נפרדים מיד, קחו לעצמכם כמה רגעים תסתכלו מסביב תתיידדו עם המקום, תרגישו אתם בנח ורק אז תיפרדו. זה לא חייב לקרות ביום הראשון, גם לא בשבוע הראשון, ולא ליום שלם.... בהתחלה נפרדים לקצת זמן, ולאט לאט לאט מאריכים את הפרידה. 

* הפרידה היא לא לנצח . ואמא תחזור. הילד שלכם צריך לשמוע אתכן אומרות את זה- שבקרוב נלך כל בוקר ביחד לגן של ציפי ונהיה שם קצת ביחד ואז נגיד ביי ביי וניפרד בחיבוק ונשיקה ואז כשנקום מהשנ״צ אמא תבוא לקחת אותך. תגידו להם את זה תגידו לעצמכן. שידעו שיש נקודת זמן כלשהי בה אמא חוזרת. תגידו את זה בהכנה ותגידו לו את זה ברגע הפרידה. כשיודעים שיש לפרידה התחלה ויש לה גם סוף זה מרגיע. גם כשהם תינוקות בני חצי שנה תגידו להם את זה בקול רם.

ואם עוד לא בדקתן איך אתן מתמודדות עם פרידות - אז תבדקו עכשיו! אין זמן טוב מזה. תיזכרו בפרידות שנפרדו מכן, שאתן נפרדתן, פרידות שהשאירו אתכן מפורקות ופרידות שהיתה בהן הקלה- מה עזר לכן לשאת את הפרידה?

זהו? נפרדתן? אל תשכחו להשאיר לעצמכן מרווח של יומיים שלושה להתכונן למסע החזרה לעבודה. רגע אחד לשבת ולנשום לפני ....

 מוזמנת להצטרף למפגש הקרוב על התמודדות עם חזרה לעבודה

ולדבר על מציאת המסגרת האופטימלית לצורכי התינוק/ת וההורים ,הכנה לפרידה , הסתגלות בגן. 

על הסתגלות בעבודה( גם אנחנו צריכות להסתגל), והתמודדות עם קשת הרגשות הנלווים לכך.